Współorganizowana przez nas dwudniowa impreza dla Miłośników Kolei POMORZE 2021 dobiegła końca i na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Uczestnicy spędzili cały weekend w składach pociągów na dawnych Pomorskich Kolejach Dojazdowych. Na kolei Nadmorskiej wybraliśmy się niczym w latach 90-tych składem osobowym złożonym z wagonu motorowego MBxd2-310 w trasę z Gryfic do Pogorzelicy i z powrotem, w międzyczasie krzyżując się jeszcze z kursującym pociągiem turystycznym,

W niedzielę za to mogliśmy doświadczyć powrotu przewozów towarowych na wąskim torze, do tego ciągniętych przez najprawdziwszy parowóz Px48-3901! Dodatkową atrakcją drugiego dnia imprezy był fakt przejazdu dwóch pociągów prowadzonych zarówno przez parowóz, jak i lokomotywę spalinową Lxd2.

Dziękujemy bardzo ekipom Nadmorska Kolej Wąskotorowa i Koszalińska Kolej Wąskotorowa za sprawną, w pełni profesjonalną i rzetelną organizację przejazdów, naszym wolontariuszom za pomoc przy całym wydarzeniu, ale przede wszystkim przybyłym uczestnikom gdyż ten przejazd był przede wszystkim dla Was i bez których by się po prostu nigdy nie odbył!

🙂
Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Facebook