12 marca 2022 roku Towarzystwo Kolei Wąskotorowych zorganizowało kolejny przejazd dla miłośników kolejnictwa. Tym razem w ramach przejazdu nazwanego „Marzec z Towosem na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej” zorganizowanego dzięki uprzejmości Koszalińska Kolej Wąskotorowa przygotowaliśmy nie lada gratkę w postaci składu towarowo-osobowego niczym z dawnych lat.

Prawdziwą ciekawostką w składzie pociągu był zabytkowy wagon osobowy 2 klasy sprowadzony niedawno ze skansenu w Gryficach po 20 latach postoju, a także platforma serii Rs załadowana na transportery. Oczywiście dodatkową perełką był uruchomiony w 2021 roku parowóz Px48-3901.

Organizacja takich specjalnych przejazdów wpisuje się w cele które nasze stowarzyszenie ma w swojej działalności i nie jest to nasze ostatnie słowo. Kto wie…. może kiedyś również uda się zorganizować taki przejazd specjalny również na Kolei Krośniewickiej. Póki co zachęcamy gorąco do obejrzenia galerii zdjęć z naszej imprezy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom dzięki którym możliwe stało się zorganizowanie tego wydarzenia i do zobaczenia na kolejnych imprezach!

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Follow by Email
Facebook
Facebook